Samoobrona

Zajęcia są zawieszone do końca sezonu. Zostaną najprawdopodobniej wznowione jesienią.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailem na ;


samoobrona Przestępczość to problem występujący wszędzie, nie istnieje żadne państwo, które mogłoby zagwarantować pełne bezpieczeństwo każdemu obywatelowi. Sprawia to, że cały czas wzrasta zainteresowanie sposobami skutecznej samoobrony w różnych sytuacjach. Wiele osób z kręgu LGBTQ, które spotykaliśmy w ostatnim czasie, zgłaszało potrzebę zdobycia umiejętności z zakresu samoobrony, aby poczuć się bezpiecznej. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu rozpoczynamy zajęcia nowej sekcji.

Jak uczy doświadczenie, agresorzy w czasie napadów zazwyczaj postępują w podobny sposób. Poznanie sposobów ataku oraz opanowanie podstawowych zasad zachowania się w czasie napadu lub obrony stworzy możliwość łatwiejszego i skuteczniejszego obezwładniania i poskromienia napastnika. Nie ulega wątpliwości, że osoba obeznana z elementami samoobrony w sytuacji zagrożenia jest bardziej opanowana, potrafi zachować tzw. "zimną krew" i bronić się w sposób efektywny.

c Na zajęciach otrzymacie wiedzę o skutecznej samoobronie, opartej na nowoczesnych podstawach fizyki, anatomii, biomechaniki i psychologii. Opracowana metodyka nauczania pozwoli wyćwiczyć przydatne techniki i zasady z zakresu karate, aikido, ju-jitsu i kung-fu. Samoobrona ma również własną charakterystyczną technikę, na którą składają się postawy obronne, uniki, zasłony i zbicia ciosów oraz sposoby uwalniania się z chwytów.

W trakcie zajęć będziecie się także uczyć samoobrony przed niesprzyjającymi warunkami środowiska zewnętrznego i nauczycie się dbać o własne zdrowie. Wykorzystywać będziemy do tego techniki i metody pochodzące z Dalekiego Wschodu.

cJak mawiają Chińczycy - umysł to „złośliwa małpa” . Cały czas pracuje, podsyła nam różne, niekoniecznie mądre pomysły i często przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu. Będziecie się więc uczyć lepszego panowania nad nim, a także szybkiej i skutecznej koncentracji. Wykorzystamy do tego oczywiście techniki opracowane przez mistrzów w tej dziedzinie – pochodzących z Dalekiego Wschodu.

Informacja dla osób, które po wprowadzeniu mają problem z podjęciem decyzji – znajomość żadnego z dalekowschodnich języków nie jest konieczna. Ale też w niczym nie przeszkadza. Zapraszamy.